Як відомо, в дамській сумочці може зберігатися стільки всього «потрібного», що її ручки з часом просто не витримують подібного навантаження і виходять з ладу. Зрозуміло, що можна купити новий аксесуар, але найчастіше ми звикаємо до речей і не маємо великого бажанням їх міняти. Тому очевидним вирішенням проблеми стане відремонтувати або замінити нові власне самі ручки для сумок. Про варіанти, як це можна зробити самостійно без походу до майстерні, поговоримо нижче.
Як можна полагодити ручки, які стали непридатними?
Звичайно ж, ізострічка та скотч врятують світ, але не в нашому випадку. Інтернет-магазин «Bahtarma» пропонує вирішити проблему красиво та креативно. Отже, що можна зробити із зіпсованими ручками? Відповідь це питання залежить від цього, наскільки серйозною виявилася проблема. І варіантів не так багато:
- на шкірі з'явилися сильні потертості;
- ручки повністю або частково порвалися;
- розтріпався шов і стирчать з різних боків нитки;
- ручка взагалі відірвалася.
Визначивши проблему, вирішуємо як будемо лагодити: робимо акцент на функціональності або використовуємо дизайнерський підхід. У першому випадку ручка на сумку просто закривається чохлом зі шматка шкіри. Це відносно дешево, швидко, але не дуже гарно.
Другий варіант дозволяє підійти до процесу творчо, включити фантазію та скористатися принципом «Я художник, я так бачу». Отже, для порятунку аксесуара можна зробити:
- шкіряні ручки для сумок із натурального матеріалу;
- або з регенерованої/екошкіри для виробів зі шкірозамінника;
- використовувати як плечовий ремень або ручку металевий ланцюжок;
- зробити всі ці деталі із тканини чи мішковини.
Найважчий етап заміни – це кріплення нової ручки до сумки. Часто старі досить міцно пришиті і відривати їх немає сенсу. Як варіант, ремені можна не відрізати повністю, а залишити невеликі шматки та зробити з них петлі з металевими кільцями. Скріплюють ці петлі використовуючи, наприклад, ремінні гвинти і вже до кільця чіпляють нову ручку. Карабіни дозволять зробити її знімною, а пряжки - регульованою по довжині.
Сама ручка також може стати дизайнерським елементом. Наприклад, у вигляді коси з декількох смужок тонкої шкіри. Або ж з безлічі різнокольорових шкіряних шнурів. За бажанням стрічка прикрашається заклепками, люверсами, стразами, декоративною строчкою або вишивкою. Особливий шик – ручка з тисненням. Для цього потрібна шкіра рослинного дублення або комбінованого і штампи.
Декілька порад щодо вибору матеріалів для реставрації або заміни ручок
- Навряд чи при виборі шкіри вдасться повністю пдібрати такий самий колір. Краще зіграти на контрасті або взяти матеріал у тій самій гамі, але на пару тонів нижче або вище.
- Шкіра має бути з фінішним покриттям, яке не дасть фарбі перейти на одяг чи тіло.
- Фурнітура для ручок сумки має бути аналогічною до такої, яка вже встановлена. Якщо купити таку неможливо, варто витратитися і замінити всі деталі на виробі.
- Для роботи можна купити шкіру на відріз, обрізки або використовувати готову ремінну смугу.
Починаючи ремонт, варто заздалегідь продумати дизайн, порядок виконання робіт і визначитися з матеріалами та інструментами, необхідними для успішного виконання завдання. Швидше за все, у списку крім натуральної чи штучної шкіри та фурнітури будуть:
- шила та пробійники;
- нитки та голки для ручного шиття;
- слікер для обробки урізу;
- хімія для фарбування та фінішної обробки.
На будь-які питання щодо вибору товару компетентно відповість менеджер інтернет-магазину. Отримати консультацію можна безпосередньо на сайті за допомогою форми зворотнього зв'язку. Також є можливість зателефонувати або написати в один із месенджерів.