Друзі! На нашому сайті у Вас є унікальна можливість оплатити замовлення кредиткою без комісій і відсотків в рамках пільгового періоду Вашої картки. Для цього просто виберіть онлайн оплату при оформленні замовлення.

Як і чим пофарбувати натуральну шкіру в домашніх умовах

Bahtarma
Як і чим пофарбувати натуральну шкіру в домашніх умовах
07.05.2024
Зміст статті:
  1. Якими бувають фарби для натуральної шкіри?
  2. З яких етапів складається процес фарбування?
  3. Як вибрати потрібну фарбу?
  4. Як зробити так, щоб робота була на радість?

Причин, через які іноді доводиться працювати з фарбою для шкіри, багато. Це може бути проблема із зовнішнім виглядом виробу – його потрібно освіжити та відновити початковий лоск. Або ж замаскувати потертості та подряпини, які з'явилися під час експлуатації. А буває, що у власника раптом виникло бажання кардинально змінити колір улюбленої речі. Майстри-професіонали і так розуміються на різноманітності засобів, знають, що купити, з чого почати і які етапи потрібно пройти. Ми спробуємо посвятити в таїнства фарбування любителів. І перше питання, на якому зупинимося: як (чим) пофарбувати шкіру?

Якими бувають фарби для натуральної шкіри?

Будь-яка фарба для шкіри - професійна або для домашнього використання - містить пігмент барвника певного кольору і безліч додаткових речовин, які впливають на текучість, токсичність, швидкість висихання, спосіб нанесення і т.д. У магазині «Bahtarma» представлені фарби:

  • на водяній основі;
  • на спиртовій основі;
  • на основі восків та масел (крем-фарби).

Фарба для шкіряних виробів буває різного ступеня густини і її можна розбавляти до потрібної консистенції. Засоби для домашнього використання випускаються у невеликих обсягах, приблизно від 50 мл до 1 л. До кожного додається інструкція і перше правило - обов'язкове її прочитання та точне дотримання всіх пунктів.

З яких етапів складається процес фарбування?

Перш ніж взяти в руки пензель, спонж або аерозольний балончик і приступити до фарбування, потрібно зробити деяку підготовчу роботу. Вона може відрізнятися залежно від типу виробу, його стану та поставленої задачі, але загальний алгоритм дій приблизно однаковий:

  • поверхня очищається від бруду;
  • знімається фінішне покриття (якщо воно було);
  • при необхідності прибирається стара фарба;
  • виконується дрібна реставрація (склеювання, накладення латок тощо)
  • поверхня знежирюється;
  • іноді наноситься ґрунтовка;
  • для додання завершеного вигляду та пом'якшення застосовується аппретура для шкіри або будь-який інший відповідний фінішний засіб. Виняток – артикули, яким така обробка протипоказана (наприклад, Крейзі Хорс).

Як вибрати потрібну фарбу?

Правильний вибір фарби – це основа отримання якісного кінцевого результату. Анілінові підійдуть для наскрізного фарбування - дрібні частинки добре проникають углиб волокон, не закриваючи пори і зберігаючи здатність матеріалу дихати. Вироби фарбують шляхом занурення в розчин цілком або просочують спонжем і з лицьового боку, і з бахтармяного. Акрилові наносяться на поверхню виробу. Ними можна робити розпис по шкірі та тканині. Випускаються в широкій палітрі, від популярних кольорів (чорна, бежева, біла, коричнева фарба) до металік та антик. Додавання в акрилову фарбу поліуретану підвищує якісні показники знову забарвленої поверхні - вона стає міцнішою, стійкішою до тертя, впливу вологи та інших несприятливих факторів. Наприклад, фарба для шкіри авто (реставрація керма, сидінь, салону) містить поліуретан. Також вона використовується як фарба для шкіри куртки сумки, взуття та ін.

Як зробити так, щоб робота була на радість?

Тренд на екологічність поширюється і на фарби для шкіри. Виробники намагаються мінімізувати шкідливі характеристики своїх продуктів, але робота з ними все одно супроводжується запахом, фарби можуть забруднити робочу поверхню та руки, викликати роздратування та алергічні реакції. А отже, потрібно подбати про свій комфорт і організувати все так, щоб творчий процес порятунку улюбленої шкіряної речі плавно не перейшов у стомлюючий процес прибирання території та відмивання майстра. Перед початком роботи потрібно:

  • підготувати всі необхідні інструменти для фарбування;
  • захистити робочу поверхню;
  • увімкнути вентиляцію або відкрити вікно;
  • одягнути захисні рукавички;
  • якщо потрібно, то й респіратор.

Звичайно ж, складні роботи з фарбування шкіряних речей краще довірити професіоналам. Але невеликі проблеми можна вирішити самостійно. Консультанти інтернет-магазину «Bahtarma» порадять, яку фарбу краще купити, підберуть необхідні інструменти і допоможуть з оформленням покупки. Звертайтесь!

Рекомендовані товари
Bahtarma
Схожі статті
Bahtarma