Друзі! На нашому сайті у Вас є унікальна можливість оплатити замовлення кредиткою без комісій і відсотків в рамках пільгового періоду Вашої картки. Для цього просто виберіть онлайн оплату при оформленні замовлення.

Як доглядати за натуральною шкірою в зимовий період?

Bahtarma
Як доглядати за натуральною шкірою в зимовий період?
07.02.2024
Зміст статті:
  1. Профілактика завжди краща, ніж відновлення
  2. Чистимо та доглядаємо за шкірою грамотно
  3. Зберігаємо шкіряні речі правильно

Натуральна шкіра дуже витривалий матеріал. Серед епітетів, які можна застосувати до неї, є такі, як міцна, зносостійка, еластична тощо. Але це зовсім не означає, що шкіряні вироби не потребують догляду, особливо якщо йдеться про зимовий період. Три кити, які забезпечать нашим речам довге життя, це:

  • профілактика;
  • чищення та догляд;
  • правильне зберігання.

Профілактика завжди краща, ніж відновлення

Чим ретельніше ми подбаємо про шкіряну річ, тим довше вона збереже свій зовнішній вигляд та споживчі властивості. Це стосується практично будь-якого виробу, будь то сумка, куртка чи взуття. Навіть якщо вони виготовлені з таких витривалих матеріалів, як шкіра оленя, теляти або кози. Для того щоб уберегти поверхню від шкідливого впливу вологи та бруду, її покривають засобами-протекторами. Вони випускаються у вигляді крему чи спрею.

Особливу увагу варто звернути на догляд за зимовим взуттям, адже воно експлуатується практично в екстремальних умовах. Окрім перепаду температур, наші черевики та чоботи безпосередньо контактують із брудом, снігом, калюжами та хімічними реагентами, якими обробляють дороги. Для взуття з гладкої шкіри створено спеціальні засоби, що створюють на поверхні захисну плівку. Деякі мають у складі кольоровий пігмент і маскують дрібні подряпини та потертості.

Шкіра ВРХ з гладкою поверхнею більш стійка до впливу несприятливих факторів, ніж, наприклад, з ворсистою. Тому окремо варто поговорити про те, як доглядати за взуттям з нубука, замші чи Крейзі Хорс. Ці матеріали не люблять контактів з водою, з них важко виводити плями і відновлювати бархатистість. Для таких шкір створено спеціальні засоби, що покривають взуття невидимим захисним шаром, але не згладжують ворс.

Надійний захист забезпечують силіконові чохли. Їх часто називають калошами або багаторазовими бахилами і вони чудово справляються із завданням.

Чистимо та доглядаємо за шкірою грамотно

Як би ми не намагалися, але наші речі намокають, забруднюються, втрачають привабливий вигляд. Для порятунку потрібно виконати певні дії, які приблизно однакові для всіх шкіряних виробів:

  • позбутися забруднень;
  • висушити;
  • обробити.

Перше, що необхідно зробити, це протерти речі сухою м'якою тканиною і при необхідності відправити їх сушитися подалі від прямих сонячних променів та радіаторів опалення. Не можна сушити феном - це швидше зашкодить шкірі, ніж допоможе. Для взуття є спеціальні електричні сушилки - вони дають м'яке тепло і повторюють форму носка взуття, не дозволяючи виробу деформуватися. Якщо електросушилок немає, то потрібно заповнити об'єм зім'ятим папером або тканиною - вони вберуть зайву вологу і збережуть форму. Іноді радять для видалення вологи використовувати мішечки з крупою, наприклад, рисовою. Спірна порада, тому що купити спеціальну сушилку обійдеться точно дешевше. Для чищення ворсистих матеріалів підійде суха щітка.

Після просушування, поверхню необхідно обробити пом'якшуючим засобом. Це можуть бути як підручні препарати на кшталт рицинової олії, так і спеціальні, які широко представлені на сайті інтернет-магазину «Bahtarma» у розділі «Хімія для шкіри». Професійні засоби хороші тим, що вони призначені для конкретних видів матеріалів та мають пролонговану дію.

Догляд за шкіряною сумкою або рюкзаком виконується за тією самою схемою. Пальто, плащ або куртка з натуральної шкіри під час сушіння повинні знаходитися на вішалках плічках - таким чином на одязі не утворюватимуться складки та заломи.

Якщо на виробі є металеві деталі (замки, різноманітна фурнітура), їх бажано витерти насухо, а блискавку змастити маслом (підійде звичайне машинне). При цьому, її потрібно декілька разів відкрити-закрити.

Зберігаємо шкіряні речі правильно

Відправляти шкіряні речі на зберігання потрібно лише у чистому та сухому стані. Одяг повинен висіти на плічках, взуття стояти на спеціальних полицях. Халяви високих чобіт бажано застебнути, а зверху (щоб вони не падали і не заламувалися) скріпити однією-двома звичайними прищіпками для білизни. Сумки та рюкзаки правильно зберігати закритими. Не можна речі звалювати в купу, тому що вони легко деформуються.

Любіть свої шкіряні речі, а засоби догляду з магазину «Бахтарма» допоможуть підтримувати їх ідеальний стан.

Рекомендовані товари
Bahtarma
Схожі статті
Bahtarma