Друзі! На нашому сайті у Вас є унікальна можливість оплатити замовлення кредиткою без комісій і відсотків в рамках пільгового періоду Вашої картки. Для цього просто виберіть онлайн оплату при оформленні замовлення.

Техніка та способи тиснення по натуральній шкірі

Bahtarma
Техніка та способи тиснення по натуральній шкірі
10.08.2024
Зміст статті:
  1. Невеликий екскурс в історію
  2. Тиснення на натуральній шкірі
  3. Шкіра від шкірі різниться: вибираємо правильну
  4. Технології нанесення тиснення

Тиснення - це досить популярний процес обробки поверхні, який застосовується на папері, картоні, металі та навіть дереві. Але нас, як справжніх любителів натуральної шкіри, цікавить отримання якісного і довговічного рельєфу саме на цьому матеріалі. Поговоримо про те, які способи нанесення відбитка існують, на чому він триматиметься краще, чи потрібно обробляти отримане об'ємне зображення і якщо так, то чим це робити. І звичайно ж, дамо пораду де купити все, що знадобиться для творчості.

Невеликий екскурс в історію

Достеменно невідомо, хто і коли вперше почав робити об'ємний малюнок. До наших днів дійшли артефакти у вигляді документів, амфор, скринь, скріплених сургучними печатками. Ці позначки охороняли їх від несанкціонованого відкриття та відображали символи їхнього власника. Тиснення використовували як авторське тавро, у цій техніці виготовляли срібні прикраси — карбування виконувалося вручну і часом виріб являв собою витвір мистецтва. Пізніше тиснення почали широко застосовувати при оформленні палітурок книг, а з появою паперових грошей — для створення захисного елемента від підробок.

Тиснення на натуральній шкірі

Тиснення по шкірі з'явилося дещо пізніше і виконується воно для вирішення декількох питань:

  • поставити авторський знак виробника;
  • декорувати поверхню;
  • приховати незначні дефекти;
  • зробити візерунки на шкірі, наприклад, імітацію рептилії.

В даний час тиснення можна зустріти практично на будь-якому шкіряному виробі: на одязі та взутті, оббивці меблів та салону автомобіля, на сумках, гаманцях, ременях, рукавичках та іншій галантереї, прикрасах (заколках, браслетах, чокерах тощо), на поліграфічної продукції.

Шкіра від шкірі різниться: вибираємо правильну

Види шкіри різняться між собою походженням сировини, дубленням, товщиною, наявністю фінішної обробки тощо. З набуттям досвіду майстер самостійно приймає рішення на якій шкірі та яким способом виконувати тиснення. Для тих, хто поки що не в темі, позначимо деякі загальні правила вибору матеріалу:

Шкіра рослинного дублення. Для тиснення найкраще підходить саме цей матеріал. Відбитки виходять з чіткими рівними межами, малюнок довговічний, але є й неприємний нюанс — «растішка» коштує дорого.

Шкіра комбінованого дублення - гідна альтернатива попередньому варіанту. Ця шкіра найчастіше використовується майстрами з тієї причини, що вона дешевша, а тиснення виходить гарної якості.

На шкірі хромового дублення тиснення роблять дуже рідко, оскільки вона погано тримає форму. Але це не вирок і є способи нанесення візерунка на чисту хромку.

Технології нанесення тиснення

Ось тут починається найцікавіше, оскільки різні джерела систематизують цей процес по-своєму. Ми спробуємо визначити основні способи нанесення відбитків, класифікуючи їх за декількома загальними ознаками:

  • холодний та гарячий спосіб;
  • ручний та механізований спосіб;
  • блінтове та конгревне тиснення;
  • застосування додаткових ефектів.

Різниця між тисненням холодним та гарячим способом очевидна з назви. Холодне тиснення по шкірі виконується без нагріву. Знадобиться киянка та набір штампів. Вибір останніх просто величезний і комбінуючи їх можна виконувати найрізноманітніші малюнки. Тут важливе значення має майстерність (удар повинен бути чітким, виконуватись перпендикулярно до поверхні) і товщина шкіри – 0.8 – 1.2 мм. Якісний та довговічний візерунок дає гаряче тиснення по шкірі. Метод передбачає нагрівання, тому матеріал бажано брати завтовшки понад 1.2 мм. Працюючи, потрібна деяка вправність, оскільки виріб можна пропалити.

Ручний чи механізований спосіб тиснення? Для новачків підійде перший. Він простіше і для роботи достатньо мати кліше для тиснення та киянку. Фахівцям із постійним потоком замовлень можна задуматися про покупку пресів.

Відбиток на шкірі можна отримати опуклий або втиснутий. Власне, це і є різницею між конгревним і блинтовим тисненням. У першому випадку знадобиться пуансон та матриця, між якими поміщають матеріал, у другому лише штамп.

Якщо говорити про застосування додаткових ефектів, то насамперед, — це тиснення фольгою або кольоровою плівкою, тонування спеціальною пастою для карвінгу. У деяких випадках знадобиться обробка бахтарми шкіри.

Тиснення по шкірі – це чудовий спосіб виявити свою індивідуальність. Ми тільки відкрили завісу цього процесу і запрошуємо зануритися у творчість разом із інтернет-магазином «Bahtarma».

Рекомендовані товари
Bahtarma
Схожі статті
Bahtarma