Друзі! На нашому сайті у Вас є унікальна можливість оплатити замовлення кредиткою без комісій і відсотків в рамках пільгового періоду Вашої картки. Для цього просто виберіть онлайн оплату при оформленні замовлення.

Шкіра наппа - особливості та переваги

Bahtarma
Шкіра наппа - особливості та переваги
18.04.2024
Зміст статті:
  1. Історія появи шкіри Наппа
  2. Сучасне виробництво натуральної шкіри Наппа
  3. У чому різниця різних видів Наппи?
  4. Що шиють із Наппи та як правильно вибрати необхідну?

Натуральна шкіра не поспішає здавати позиції і все так само користується попитом. Однією з найбільш популярних позицій можна назвати шкіру Наппа. Причому так називають і синтетичний матеріал з гладкою поверхнею, але ми спробуємо розібратися, що таке шкіра наппа, якою вона буває і в чому її основні відмінності.

Історія появи шкіри Наппа

Появу назви «Наппа» прийнято відносити до далекого 19 століття та американського міста у штаті Каліфорнія. Саме там працювало шкіряне підприємство, на якому вироблялася тонка натуральна шкіра з ідеально гладкою поверхнею, рівномірним забарвленням, дуже м'яка і водночас міцна. В якості сировини бралася шкіра ягняти, оскільки саме цей матеріал мав мінімум вад. Якість продукції була дуже високою і стала еталоном для гладких шкір. Досягалась вона завдяки особливій технології дублення. Суть процесу полягає в тому, щоб під впливом спеціально підібраних дубильних речовин на колагенові волокна, останні розм'якшилися, розпрямилися і таким чином розрівняли поверхню шкіри, зробили її тоншою та еластичнішою. При цьому колагенові зв'язки залишаються дуже міцними, що впливає на якісні характеристики Наппи.

Сучасне виробництво натуральної шкіри Наппа

В даний час під цією назвою уявляють однотонну шкіру малої товщини, з гладким лицем, підвищеною пластичністю та міцністю, а також із класичною дрібнозернистою текстурою. Колірна гама різноманітна і може бути як яскравою та насиченою, так і стриманою пастельною. Якщо позаминулого століття Наппа вироблялася виключно з сировини МРХ (вівці, кози), то зараз у виробництво йдуть також шкіри ВРХ — теляча шкіра, коров'яча тощо. Вони можуть мати різну якість, а сучасні технології дозволяють отримувати Наппу декількох видів:

  • анілінову;
  • напіванілінову з частковою корекцією;
  • напіванілінову з повною корекцією.

Від того, яка сировина використовуватиметься і як багато на ній вад та дефектів, залежатиме власне процес виробництва. Зазвичай він складається з кількох етапів:

  • дублення;
  • фарбування;
  • додаткова обробка.

Скільки етапів із перерахованих включатиме процес виробництва, залежить саме від того, яку шкіру Nappa планують отримати. Для Full Grain (100% анілінова шкіра без корекції) знадобиться лише дублення та фарбування. Для Half Grain та Buffed Grain (невелика та повна корекція) необхідна буде додаткова обробка.

У чому різниця різних видів Наппи?

Почнемо з першого виду Наппи - 100% анілінової Full Grain. На її виробництво береться сировина винятково високої якості. На шкурах немає істотних вад і вони не піддаються жодній механічній обробці. Дублена шкіра з незайманим лицем забарвлюється проникаючими аніліновими барвниками і ніяких маніпуляцій більше з нею не проводиться. Зрозуміло, цей різновид Наппи буде найдорожчим. І вона повністю відповідає характеристикам - тонка, слизька, м'яка та еластична, міцна, але при цьому досить примхлива в експлуатації та догляді. На виробах легко з'являються плями і вивести їх буває якщо неможливо, то дуже складно. Зокрема, коли йдеться про жировмісні забруднення.

Другий різновид - Наппа напіванілінова з частковою корекцією лиця (Half Grain). Відбір сировини допускає наявність невеликих дефектів. Вони можуть частково шліфуватись, після наскрізного фарбування поверхня додатково покривається шаром фарби, а також можливе тиснення плитою з пилоподібним малюнком. Шкіра дуже схожа на перший варіант, але за нею значно простіше доглядати. Вона переважно відповідає технічним характеристикам Наппи — така ж тонка, м'яка і гнучка. Коштує дешевше і, відповідно, сфера застосування її набагато ширша.

Третій варіант – напіванілінова шкіра з повністю скоригованою поверхнею (Buffed Grain). У цьому випадку сировина може бути будь-якої якості, тому що поверхня повністю шліфується і обов'язково тиснеться пилоподібною плитою. Додатково лице покривається шаром фарби та захистом. Варіанти фінішної обробки дозволяють виробляти шкіру глянцеву та матову, з підвищеною міцністю, але при цьому вона залишається натуральним матеріалом – тонким, еластичним та легким у догляді. За ціною дана Наппа найбюджетніша.

Що шиють із Наппи та як правильно вибрати необхідну?

Варіантів застосування шкіри безліч. Часто вона використовується для оббивки меблів, а також керма, салону та сидінь авто. Шкіра з успіхом підходить для пошиття:

  • взуття;
  • одягу;
  • чохлів та обкладинок;
  • галантерейних товарів та ін.

При виборі матеріалу необхідно враховувати умови експлуатації виробу. Якщо йдеться про парадно-вихідне взуття чи сумочку, то натуральна 100% Nappa підкреслить статус власника та продемонструє гарний смак. Якщо ж шиють речі повсякденного користування, можна зупинити вибір на варіанті Half Grain — з частковою корекцією лиця. Шкіра дихає, комфортна в носінні і невибаглива у догляді. Для виробів, які планується експлуатувати активно, співвідношення ціна/якість буде на користь третього варіанту. Шкіряні меблі в громадських місцях, сидіння та салон авто, взуття на кожен день швидше за все будуть виконані з Наппи з відкоректованою поверхнею.

Магазин «Бахтарма» може запропонувати будь-який різновид шкіри Наппа. Також в асортименті є інструмент, хімія, викрійки та багато різних корисних речей, які зроблять роботу над виробом комфортною та продуктивною. Звертайтеся до фахівців і творіть із задоволенням!

Рекомендовані товари
Bahtarma