Сумки, взуття, одяг, рукавички та багато іншого, виробленого з натуральної шкіри, вражає своєю різноманітністю. Для їх виготовлення використовуються матеріали різного походження і в основному це шкіри великої та дрібної рогатої худоби. Але є категорія виробів, що виділяються із загальної маси своїм унікальним зовнішнім виглядом та вартістю. Йдеться про речі, сировиною для виробництва яких служать шкури екзотичних тварин. Про особливості, переваги і, можливо, недоліки подібної продукції поговоримо нижче.
Екзотична шкіра — що то за звір такий?
Перше, що спадає на думку багатьом, коли йдеться про речі в стилі екзотик — шкіра крокодила або змії. Портфель з алігатора, рукавички зі змії або туфлі з пітона часто є мрією та символом заможності. Але це найпоширеніші види матеріалу з цієї категорії та найменша її частина. Насправді, вибір набагато різноманітніший і модники мають у своєму арсеналі речі зі шкіри:
- страусів;
- скатів;
- варанів;
- ігуан;
- жаб;
- акул;
- лапок великих і не дуже птахів на кшталт орла, беркута, павича і т.д.
У чому привабливість екзотичної шкіри?
Головна відмінність практично будь-якого виду екзотичної шкіри - це її унікальний малюнок на лицьовій поверхні. У природі немає двох шкурок з ідентичним візерунком, розміром лусочок (якщо вони є) або кольором. Однак натуральним виглядом шкіри асортимент магазинів не обмежується і у продажу є чорний, жовтий, синій, зелений пітон, яскраво-червоний крокодил, сріблястий скат або різнокольоровий страус. Це можливо завдяки тому, що екзотична шкіра в більшості випадків добре піддається фарбуванню. А за допомогою різноманітних засобів для фінішної обробки ми отримуємо матові, напівматові чи глянцеві поверхні.
Другим фактором на користь вибору екзотичної шкіри є її технічні характеристики - вона здебільшого дуже міцна та зносостійка. Серед лідерів:
- шкіра ската;
- шкура крокодила (у тому числі, каймана та алігатора);
- будь-яка зміїна (пітон, кобра, анаконда);
- акула;
- ящірки тощо.
Промисловість за рахунок дублення сировини та її подальшої обробки дозволяє створювати досить тонкі матеріали, стійкі до стирання, механічних пошкоджень та шкідливого впливу навколишнього середовища.
Чи є у екзотики недоліки?
Напевно, єдиним недоліком можна назвати вартість. У більшості випадків екзотика – це дорога шкіра через її меншу доступність. Розводити велику або дрібну рогату худобу значно простіше, ніж крокодилів або змій. У світі є ферми з розведення скатів, страусів, варанів або ігуан, але багатьох тварин видобувають у природному середовищі.
Чи варто купувати екзотичну шкіру?
Кожен майстер по роботі зі шкірою рано чи пізно замислюється про екзотику. Вироби з неї мають особливий шарм, унікальний зовнішній вигляд і демонструють статус власника нарівні з дорогим годинником і парфумом. Крім того, це чудовий презент, виконаний вручну в одиничному екземплярі. Подарунки хенд-мейд цінуються набагато вище, ніж куплені в магазині, до того ж вони обійдуться дешевше. Плюс до всього сказаного вище, майстер може вибрати саме ту екзотичну шкіру, яку він бачить у виробі і хоче використовувати. Початківцям краще почати з чогось простого на зразок гаманця, візитниці чи ременя. Для пошиття цих та інших нескладних виробів на сайті інтернет-магазину «Bahtarma» можна придбати готові викрійки, що значно спростить роботу. Також ми пропонуємо масу потрібних та корисних речей, які зроблять процес виготовлення виробу комфортним та зручним. Це різноманітні інструменти, нитки та голки, високоякісна фурнітура, різноманітні хімічні засоби для фінішної обробки та спеціальні упаковки для остаточного оформлення подарунка. На будь-які питання, від вибору товару до доставки кур'єрською службою Нової Пошти, відповість наш консультант.