За той час, поки існує на землі кушнірство, інструмент шкіряника дуже змінився. Раніше це був примітивний набір із ножів, шила, молотків, голок, ниток ще чогось. Зараз він перетворився на арсенал пристосувань, які полегшують працю майстрів та дозволяють досить швидко створювати якісні вироби. У магазині «Bahtarma» представлені сучасні інструменти в різній ціновій категорії. Вони розділені за призначенням на декілька груп, кожна з яких налічує не один десяток найменувань.
Які існують інструменти для роботи зі шкірою?
Всі інструменти по шкірі поділені на декілька функціональних груп:
- розмічальний інструмент – служить для викроювання деталей, визначення місць розташування фурнітури, швів, оздоблення тощо;
- ріжучий інструмент – його призначення відрізати, зробити фігурну висічку, потоншити край деталі або розрізати шкіру на декілька шарів тощо;
- шила та пробійники роблять отвори певного діаметра у потрібному місці;
- встановлювальний інструмент допомагає виконувати завдання щодо встановлення фурнітури;
- штампи для тиснення - з їх допомогою роблять малюнок на поверхні шкіри, краще, якщо вона буде рослинного дублення;
- допоміжний інструмент — розділ включає все те, що не увійшло до попередніх пунктів: скло для брусівки, органайзери, щітки, лопатки, голки, наперстки, слікери, киянки та багато іншого.
Що входить до мінімального набору інструментів майстра шкіряної справи?
Досвідчені майстри самостійно формують і постійно поповнюють свої набори для роботи зі шкірою. У всіх вони різні, але, як правило, у них обов'язково входять такі інструменти:
- Кризер для шкіри (біговщик). Використовується для паралельної розмітки та декоративного оздоблення матеріалу. Біговка - це декоративна смужка вздовж шва, яка надає виробу красивого завершеного вигляду.
- Дисковий ніж для шкіри застосовується для розкрою. Він дуже гострий, легко розрізає декілька шарів матеріалу.
- Розмічувальне колесо для шкіри (копір). Робить акуратну з певним кроком розмітку під майбутній шов.
- Слікер для шкіри – служить для фінального полірування урізів. Захищає краї від попадання в пори вологи та пилу, надає завершеного вигляду виробу.
- Килимок самовідновлюваний зі спеціальною розміткою - спрощує розкрій, оберігає робочий стіл від порізів.
- Інструменти для шиття - голки, наперстки для зшивання, шорний поні для зручності виконання цієї операції.
- Пристосування для фарбування та обробки урізу – ванночки, ролики, пензлі.
- Киянка – універсальний молоток, яким простукують шви, пробивають отвори тощо.
- Інструменти для встановлення кнопок та іншої фурнітури. Бувають ручними та механічними, під конкретний розмір деталі, що встановлюється, та універсальні. Призначено це все для шкіри та шкірозамінника.
- Пробійники. Вони є декількох видів і кожен виконує певні завдання: строчні - створюють ряд отворів з рівним кроком; фігурні для вирубування отворів певної геометричної форми - овал, квадрат, крапля, коло та ін; торцювальники (висічки) різної форми - служать для обробки торців та кутів виробу; для фурнітури – створюють отвори потрібного діаметра з рівними краями; револьверні - механізовані дироколи, які роблять множинні отвори потрібного діаметра без застосування молотка.
Все, що потрібно для створення виробу будь-якої складності, можна купити на сайті інтернет-магазину «Bahtarma». Ми пропонуємо не тільки матеріал для роботи та інструменти, але й такі необхідні речі, як нитки для шкіри, спецтканини, шкіркартон, різноманітна хімія для шкіри, подарункова упаковка та ін. З будь-яких питань наші консультанти готові дати відповідь, а також допоможуть оформити покупку та її доставку.